טיול מאורגן לבורמה ולאוס

בורמה ארץ פגודות הזהב | לאוס ארץ השבטים הבודדת 
טיסות אל על
הטיול המאורגן המושלם לבורמה ולאוס
 
"במרום תעופה" רואים יותר
ייחודה של לאוס משאר מדינות דרום מזרח אסיה, הוא היותה מדינה מבודדת שלא איפשרה כניסת זרים. על ידי כך הצליחה לאוס לשמור על האוטנטיות של אורחות החיים שנהגו בה במשך מאות שנים, ועל הייחודיות של תרבויות השבטים היושבים בקרבה. נוף טבעי ובתולי של הרים ונהרות, חיות בר ייחודיות ואורח חיים מסורתי, כל אלו בבידוד מוחלט מהשפעות העולם החיצוני.
 
יום 1-2: תל אביב – ינגון  
נפגש בשעות הערב בנמל התעופה בן גוריון ונמריא בטיסת לילה לבנגקוק בירת תאילנד. ננחת בבנגקוק למחרת בשעות הצהרים ונמשיך לינגון בירת מיאנמר אליה נגיע בשעות הערב המוקדמות. נתארגן בבית המלון, נאכל ארוחת ערב ואם יתאפשר, נצא בליווי המדריך להיכרות ראשונית. לינה בינגון.
 
יום 3 : ינגון
עם בוקר ולאחר הארוחה, נצא ליום סיור בעיר. היא ידועה בשמה הקודם רנגון ומונה כ-5 מיליון תושבים. היא בירתה החדשה של בורמה ונמצאת באזור הפורה של שפכי הנהרות והדלתא של נהר האיראוואדי. העיר עשירה במקדשים בודהיסטים אך היפה והמעניין ביותר הוא מקדש שווא דגון אותו נבקר והוא המקום הקדוש ביותר עבור המאמינים הבודהיסטים ולפחות פעם בחיים על המאמין לעלות אליו לרגל. צריח הזהב של הפגודה מתנשא לגובה של 98 מ' ומהווה את סמלה של העיר. נמשיך לבקר את המתחם הקולוניאלי הכולל את בית המשפט ובית העירייה. משם נמשיך אל האזור העתיק וההיסטורי של העיר. נחווה ונטעם תה בורמזי ונמשיך אל מפרץ ינגון. נבקר את בית הכנסת היהודי משנת 1896 ואת אזור צ'יינה טאון המרשים בססגוניותו וכן את המקדש ההודי לאלה קאלי. נמשיך אל שוק סקוט בעל המבחר המרשים וכן נבקר את פגודת סולה הנמצאת במרכז העיר בעלת המבנה המוזר שבתוכה נמצאת ציצית שערו של הבודהה. נמשיך לסייר מסביב לפארק מהבנדולה הנמצא במתחם הקולוניאלי של העיר. לאחר יום הסיור, נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונחזור לבית המלון ללינה.
 
 
יום 4: קאקו
עם בוקר נבקר במתחם קאקו המרהיב של 2000 סטופות! המתחם נמצא בלב אזור פא. נבקר בכפר של שבט הפא-לאונג. בני השבט שמרו על תרבותם, והם נוהגים להתקשט בבגדים צבעוניים ובמחרוזות כבדות על הצוואר ומתפרנסים מחקלאות וייצור סיגרים בורמזים. נראה את בתיהם הארוכים ונצפה על אורח חייהם. בשעות אחר הצהרים
נשוט למלון על אגם אינלה. לינה: אינלה.

 
יום 5 : אגם אינלה
לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל אגם אינלה הנודע בזכות הגנים הצפים, שבהם מגדלים ירקות על המים ובשיטה המיוחדת שבה משיטים המקומיים את סירותיהם, בעזרת משוטים הקשורים לרגליהם.  נחווה שייט בסירת מנועים בין ה"גינות הצפות" ובין סירות הדייגים הקטנות. נראה את בתי הכלונסאות, בית ספר מקומי נטפס במעלה המדרגות לאזור היפה המכונה אלונג סיטהו שם נראה את הסטופה העתיקה עטויית הצמחים. ממקום זה, נוכל לראות את אחד המראות היפים הצופה על אגם אינלה. נמשיך לאחר מכן לשוט על האגם ולהתרשם מאורח החיים המיוחד של תושבי המקום. נעצור בכפר הצף יוואמה ונבקר את פגודת דאו או. נחזור לבית המלון לארוחת ערב ולינה.

 
יום 6: אינלה - מנדאליי – אמאראפורה – אווה – סאגיאנג
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לשדה התעופה ונטוס למנדאליי, העיר השנייה בגודלה בבורמה ובירתה הקודמת וכיום מהווה מרכז דתי ותרבותי חשוב. נמשיך בנסיעה לאמאראפורה – עיר חיי הנצח -  אשר שימשה כבירה העתיקה של בורמה והיא שוכנת על הגדה הדרומית של נהר האיראוואדי. כיום היא מהווה מרכז רוחני לאלפי נזירים בודהיסטים החיים באחד המקדשים הרוחניים הגדולים במדינה - המהגנדאיון. נוכל להתרשם מהמספר הרב של הנזירים וממהלך החיים במקום. נמשיך בביקור במפעל לאריגת המשי שהוא מיוחד למקום. אחר הצהריים, נמשיך לאווה אשר שימשה גם היא כבירה העתיקה. נעלה על ריקשות הרתומות לסוסים לחוויית הביקור במקום ונמשיך לסאגיאנג להתרשם משש מאות הפגודות הלבנות והמקדשים שבאזור. גבעת סאגיאנג ידועה כמרכז הרוחני של בורמה וביתם של יותר משלושת אלפי נזירים ו-100 מרכזים רוחניים למדיטציה. בערב, נחזה בשקיעה מגבעת סאגיאנג ונחזור לבית המלון במנדאליי לארוחה ולינה.

 
יום 7: מנדאליי – מינגון – מנדאליי
לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את סיורנו בעיר מנדאליי ונבקר את פגודת מאהאמיאטמוני. זוהי הפגודה העתיקה ביותר בבורמה עם הדמות של הבודהה בתנוחה המדיטטיבית. נמשיך לאחר מכן בביקור ב"עלה הזהב" מקום לעבודות יד ואמנות מקומית. נמשיך למפעל השיש המיוחד לאזור ולפגודת קות'ודאו המפורסמת ב 729 אבנים החרוטות בכתבים הבודהיסטים והידועה כספר הגדול ביותר
בעולם. נמשיך לבקר ולהתרשם מהמבחר העצום של המקדשים הבודהיסטים המיוצגים בעבודות עץ מיוחדות כמו במקדש שוואננדאו ומפגודת קיאיוקטווגי עם הדמות הגדולה של הבודהה היושב. לאחר מכן, נבקר בשוק הצבעוני והמעניין זצ'ו. אחר הצהריים, ניסע לז'טי לשייט ונגיע למינגון. בזמן השייט, נוכל לראות את מגוון סירות העץ ורפסודות הבמבוק המשייטות ונושאות סחורות שונות במעלה ובמורדות הנהר. נמשיך בביקור לראות את הפגודה הבלתי גמורה, את פעמון מינגון הידוע כפעמון הגדול בעולם. נמשיך לבקר את פגודת הסינביום ונהנה מהשקיעה המרהיבה בדרך חזרה למנדאליי. ארוחת ערב ולינה במנדאליי.
 
יום 8: מנדאליי – באגאן
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לשדה התעופה לטיסה לבאגאן. העיר נוסדה במאה ה-11 לספירה והיוותה כמקום מושבה של השושלת המינאמרית. נתחיל את ביקורנו בשוק הצבעוני ניאיונג או, נבקר בשווזיגון פגודה עם סטופת הזהב המרשימה, מקדש המערה ווטקי-אין גוביאאוקי עם ציורי התמשיח המרהיבים. כמו כן, נתרשם מהמקדשים המגולפים וכן מאננדה, שהוא המקדש העתיק ואחד המיוחדים שנשתמרו. נבקר גם את המקדש הגבוהה ביותר בבאגאן ת'אטביניו. גובהו מגיע לכדי 61 מ'. נמשיך בסיור למקדש המאינגי המפורסם בארכיטקטורת הלבנים המאפיינים את המקדש הזה. ארוחת ערב במסעדת ננדה עם מופע בובות. לינה בבאגאן. 

 
יום 9: בגאן  - הר פופה
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה  לביקור בהר הגעש הכבוי פופה השוכן בלב אגן האיירוואדי,ההר משמש "אולימפוס" לאלים הבורמזים.כמוכן זהו מרכז עליה לרגל לפולחן "נאטים", רוחות ושדים מיתולוגיים. נעפיל על ההר ונראה את המנזר המרשים בפסגתו וממנו תצפית מרהיבה על הנוף.
בסוף הביקור נחזור לבגאן.
לינה:בבגאן.

 
יום 10: באגאן - ינגון
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לבקר בבאגאן ונראה תהליך ייצור של לקה מסורתית על העבודות המקומיות. ציפוי מסורתי זה ידוע כאחת מעבודות היד המיוחדות בעלות המסורת רבת השנים. נמשיך לבקר בכפרי הסביבה של מיננת'ו ובמקדשי האזור כמו פאיאת'ונזי, סולאמוני, וסינביושין. נמשיך דרך הכפרים ננדאמיניו ומינאת'ו. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה לטיסה לינגון.

יום 11: ינגון- בנגקוק - ויינטיין  
המשך נטוס לבנגקוק ומשם לתל אביב. בה ננחת ביום ה 12.

לממשיכים ללאוס : מבנגקוק נטוס לויינטיין בירת לאוס
לאחר התארגנות בשדה העברה למלון.
לינה: ויינטיין.

יום 12: ויינטיין - וואנג וויאנג  
בבוקר נערוך סיור קצר בבירת לאוס ויינטיין בעלת 6 מיליון תושבים והחולשת על שטח של 26.000 קמ"ר. היא ממוקמת לאורך פיתול נהר המקונג שהוא אם הנהרות בדרום מזרח אסיה ומהווה למקור מים ראשי ומקור תחבורה ופרנסה לתושבים הרבים. נבקר בפארק הבודהה ובאתרים נוספים.
בצהריים נצא בנסיעה אל וואנג וויאנג, עיירה קטנה השוכנת בפיתול נהר הסונג ובדרך נבקר בכפר דייגים קטן ונצפה בשקיעה מעל ההרים
לינה בוואנג וויאנג.

יום 13: וואנג וויאנג 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לטייל באזור העיירה וואנג וויאנג, איזור טרופי שנודע בשל נופי פסגות משוננות וכפרים התלויים על צלעות הרים, שמהם נשקף נוף דרמטי של מצוקים קרסטיים. נבקר במערות ובנקרות החבויות בתוך סבך הג`ונגל ונשוט נגד הזרם בין עשרות התרמילאים המבצעים שייט אבובים.נבקר במערת הסרטן . לינה בוואנג וויאנג.

 
יום 14: לואנג פראבאנג 
נמשיך בנסיעה ללואנג פראבאנג בירתה הראשונה של לאוס ,הממוקמת במפגש הנהרות מקונג וחאן. העיר הייתה מקום מושבו של בית המלוכה של לאוס עד הכרזת ויאנצ'יאן כבירתה החדשה של המדינה. ככזאת הוקמו בעיר מקדשים בסגנונות בניה שונים עוד במאה ה-16 שעדין עומדים על תילם. המקדשים הם יצירות אומנות מרהיבים והעיר נראית כמוזיאון פתוח מרהיב עין. טיול רגלי בו נסייר ברחובות העיר וסביבותיה אשר  יאפשר לנו להתרשם באופן בלתי אמצעי מיצירות אומנות אלו.
לסיום יום חוויתי זה, נעלה להר פוסי לתצפית נפלאה על לואנג פראבאנג, ועל שקיעת השמש במימי נהר המקונג. לינה בלואנג פראבאנג.

 
יום 15: לואנג פראבנג וסביבתה - מפלי קואנג סי 
עם אור ראשון נצא לאחת הסמטאות של החלק העתיק של העיר כדי לחזות בטקס הגשת מנחת האורז למאות הנזירים הצועדים בסמטאות העיר. לאחר מכן נבקר בשוק הבוקר האקזוטי שבו ניתן למצוא מהמגוון החקלאי: מחצילים ועשבי תיבול ועד כנפי עטלף מסוכרות. נתארח בבית מלאכה מקומי שבו מייצרים בדים ואריגים ממשי בטכניקות מסורתיות על גבי נולים. נבקר ב``אזור הלח`` של העיר, המכיל 183 בריכות מים שיוצרות חגורה ירוקה סביב העיר העתיקה. אחה``צ ניסע למפלי קואנג סי הציוריים. לאחר ארוחת הערב נצא לשוטט בשוק הלילה הססגוני של העיר העתיקה שאליו מגיעות נשות קבוצות אתניות שונות ומציעות בדים, אריגים אתניים ומוצרים שונים למכירה. לינה בלואנג פראבנג.    

 
יום 16: לואנג פראבאנג  
סיור בוקר שיוקדש לחלק העתיק של לואנג פראבנג הנמצא על חצי אי תחום בין שני נהרות: המקונג (Mekong) והקאן (Khan). נבקר בארמון המלך, המבנה הקולוניאלי המרשים ביותר בעיר, המשמש כיום כמוזיאון התקופה המלכותית. נמשיך לבקר בשוקי העיר וסמטאותיה. לינה: לואנג פראבנג.

 
יום 17 : לואנג פראבנג - בנגקוק - ת"א   
לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה לבנגקוק משם נמשיך לטיסה לתל אביב בה ננחת מלאי חוויות ורשמים מטיול קסום.
             
                         
בתי מלון שחברתנו מתארחת בהם או הדומים להם:

 

ינגון

Park Royal htl (sup)

Yangun

טאונג'י

Aye Tharya Golf Res. (dlx)

Taunggyi

אינלה

Myanmar Treasure Res. (dlx)

Inle

מנדליי

SabreMandalay Hill (sup)

Mandalay

באגאן

Myanmar Treasure Res. (sup)

Bagan


תאריך יציאה מספר ימיםמחיר לאדם בחדר זוגיתוספת ליחיד בחדרמדריכ/ההערות
03/11/2015184,640 $780 $אהרונה לויההרשמה החלה
17/11/2015184640 $פסטיבל אננדה טיסות אלעל780 $אהרונה לויההרשמה החלה
20/11/2015184640 $פסטיבל הבלונים טיסות אלעל$780איתן קרןההרשמה החלה
01/12/2015184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
08/12/2015184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
05/01/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
12/01/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
19/01/2016184640 $פסטיבל אננדה טיסות אלעל$780שלמה באריההרשמה החלה
26/01/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
09/02/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
16/02/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
23/02/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
02/03/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה
16/03/2016184,640 $$780אהרונה לויההרשמה החלה

המחיר כולל:
1. טיסות בינלאומיות סדירות באל על.
2. טיסות פנים כמפורט בתוכנית.
3. לינה במלונות בדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה.
4. כלכלה: חצי פנסיון
5. כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.
6. שייט כמפורט בתוכנית.
7. מדריך מומחה ליעד מצוות "מרום תעופה".
8. מדריך מקומי דובר אנגלית.
9. טיפים לנותני השירותים בחו"ל למעט שירותי סבלות.
10. פגישת קבוצה לפני היציאה לטיול.
11. אוטובוס תיירים.
12. מסי נמל דלק ובטחון.

המחיר אינו כולל:
1. ויזה ללאוס.
2. מס נמל ביציאה מבורמה לאוס.                                                                                                                                              
3. ויזה למיאנמר בסך 200 ש"ח אשר תונפק באמצעות משרדינו.
4. תוספת חג – תעודכן בהמשך
המחיר לפי 15 איש משלמים.לפני הרישום יש להזמין תוכנית עדכנית במשרדינו.


אין כפל מבצעים ט.ל.ח
 
חשוב: המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים או הביקורים. ייתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.

למרכז מידע והזמנות טל:  03-6219219 

www.maromnet.com